ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W ŁUBCU

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych I Niezaradnych Życiowo

Aktualności

Witamy Wiosnę

W pierwszą kwietniową sobotę, przy sprzyjającej, wiosennej pogodzie, na terenie między innymi naszej placówki odbyła się impreza rekreacyjno – szkoleniowa.

Założeniem spotkania było propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia i jednocześnie zorientowanie naszej uwagi na potrzebę budowania budek lęgowych dla ptaków.

Zaczęliśmy od szkolenia dotyczącego właściwego wykorzystania kijków nordic walking podczas leśnych wędrówek. Zajęcia i jednocześnie rozgrzewkę prowadzili członkowie Fundacji Promocji Rekreacji „KiM”. Kiedy osiągnęliśmy właściwy stopień rozciągnięcia naszych mięśni, wyruszyliśmy na leśny szlak. Naszym przewodnikiem była pani Katarzyna Mikrut z Kampinoskiego Parku Narodowego. Nie tylko prowadziła grupę szlakami puszczy, ale również ciekawie opowiadała o roślinach jakie możemy znaleźć i zwierzętach, jakie można spotkać w Kampinoskim Parku Narodowym. Trasa leśnej wędrówki liczyła 10 km, mimo to po jej przebyciu nikt z nas nie czuł się zmęczony. Mogliśmy więc przystąpić do budowania budek lęgowych dla ptaków. Instruktorem, który od początku do końca nadzorował te prace był pan Marcin Chodorowski z Fundacji „KiM”. Udało się zrobić wspólnie z grupą mieszkańców z Leszna wiele budek lęgowych. Kilka z nich zawisło na drzewach na terenie naszego ośrodka.

Dla wszystkich, którzy wykazali się aktywnością podczas imprezy „Witamy wiosnę” rozpaliliśmy ognisko, przy którym ochoczo pieczono kiełbaski.


Wracaj