Zmień rozmiar tekstu

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W ŁUBCU

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych I Niezaradnych Życiowo

Aktualności

Witamy Wiosnę

W pierwszą kwietniową sobotę, przy sprzyjającej, wiosennej pogodzie, na terenie między innymi naszej placówki odbyła się impreza rekreacyjno – szkoleniowa.

Założeniem spotkania było propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia i jednocześnie zorientowanie naszej uwagi na potrzebę budowania budek lęgowych dla ptaków.

Zaczęliśmy od szkolenia dotyczącego właściwego wykorzystania kijków nordic walking podczas leśnych wędrówek. Zajęcia i jednocześnie rozgrzewkę prowadzili członkowie Fundacji Promocji Rekreacji „KiM”. Kiedy osiągnęliśmy właściwy stopień rozciągnięcia naszych mięśni, wyruszyliśmy na leśny szlak. Naszym przewodnikiem była pani Katarzyna Mikrut z Kampinoskiego Parku Narodowego. Nie tylko prowadziła grupę szlakami puszczy, ale również ciekawie opowiadała o roślinach jakie możemy znaleźć i zwierzętach, jakie można spotkać w Kampinoskim Parku Narodowym. Trasa leśnej wędrówki liczyła 10 km, mimo to po jej przebyciu nikt z nas nie czuł się zmęczony. Mogliśmy więc przystąpić do budowania budek lęgowych dla ptaków. Instruktorem, który od początku do końca nadzorował te prace był pan Marcin Chodorowski z Fundacji „KiM”. Udało się zrobić wspólnie z grupą mieszkańców z Leszna wiele budek lęgowych. Kilka z nich zawisło na drzewach na terenie naszego ośrodka.

Dla wszystkich, którzy wykazali się aktywnością podczas imprezy „Witamy wiosnę” rozpaliliśmy ognisko, przy którym ochoczo pieczono kiełbaski.


Wracaj

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"
W ŁUBCU

Łubiec 45
05-084 Leszno

kierownik Iwona Zielak
tel/fax: (022) 725-80-34

e-mail: sds.lubiec@gmail.com
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001