Zmień rozmiar tekstu

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W ŁUBCU

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych I Niezaradnych Życiowo

Aktualności

XII Rajd Pieszy i Rowerowy "Szlakami Puszczy Kampinoskiej"

Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas” i placówka prowadzona przez Stowarzyszenie - Środowiskowy Dom Samopomocy w Łubcu są corocznym organizatorem „Rajdu Pieszego i Rowerowego Szlakami Puszczy Kampinoskiej” Jego uczestnikami są podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy i innych placówek pracujących na co dzień z osobami z zaburzeniami psychicznymi z terenu całego Mazowsza.

W bieżącym roku miała miejsce już dwunasta edycja Rajdu. Odbył on się 24 sierpnia, a udział w nim wzięło 25 placówek zaprzyjaźnionych i współpracujących z ośrodkiem w Łubcu, a także liczni przyjaciele i osoby wspierające ŚDS.

Podczas zmagań z wymagającą leśną trasą i własnymi słabościami, blisko 250 osób przeszło, lub przejechało rowerem łącznie 20 km puszczańskich szlaków. Przewodnikami w tej wędrówce byli panowie leśnicy, pracujący na co dzień w Kampinoskim Parku Narodowym.

Po powrocie z lasu, na dzielnych wędrowców czekał obiad oraz wiele atrakcji.

Punktem kulminacyjnym dnia pełnego wrażeń było wręczenie pamiątkowych statuetek, upominków, oraz podziękowań dla uczestników Rajdu. Uroczystego uhonorowania podczas części oficjalnej dokonał Starosta Warszawski – Zachodni, pan Jan Żychliński, który corocznie obejmuje Honorowym Patronatem organizowaną przez nas imprezę. Na scenie towarzyszyły mu również pani Beata Godzina- prezes Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas”, prowadzącego placówkę w Łubcu oraz pani Iwona Zielak – kierownik tej placówki.

Swoją obecnością w Łubcu zaszczycili nas również członkowie Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego, panie Jolanta Stępniak i Stanisława Milej Misztal, pan Jerzy Wójcik – Przewodniczący Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego, pan Andrzej Cieślak – wójt Gminy Leszno, pan Przemysław Kubicki – sekretarz Gminy Błonie. Gościliśmy również panią Barbarę Gębala, dyrektora PCPR w Ożarowie Mazowieckim oraz pracowników tej jednostki, panie Grażynę Staniszewską i Agnieszkę Wójcik. Na spotkanie przybyli również kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu naszego powiatu; pani Mirosława Dziadkiewicz z OPS w Lesznie, pani Bożena Wronikowska z OPS w Ożarowie Maz., pani Beata Rutkowska z OPS w Kampinosie i pani Alicja Napurka z GOPS w Starych Babicach. W Łubcu gościli również dyrektorzy zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej, pani Bożena Ploch z DPS w Czubinie, pan Leszek Chruściński z DPS w Sadowej oraz pan Seweryn Chruściński, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bramkach , pomysłodawca i inicjator Rajdów. Byli z nami również: pan Marek Parafiniuk – dyrektor Zespołu Szkół w Bieniewicach,pani Katarzyna Oleksiewicz – dyrektor Przedszkola w Zaborowie, pani Jagoda Sowińska – dyrektor SOSW w Lesznie, pani Krystyna Ziubińska – dyrektor Domu Kultury w Lesznie, Stanisława Rzymka – dyrektor świetlicy w Łubcu, pani Edyta Przybysławska – dyrektor Zespołu Sportowo – Rekreacyjnego w Lesznie, pani Małgorzata Bakłarzec – prezes Stowarzyszenia „Dobra Wola” w Błoniu, pan Artur Woźniak – prezes Stowarzyszenia „KRES” pani Grażyna Malinowska – przedstawiciel Ożarowskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Jana Pawła II, pani Grażyna Falkowska radna Leszna. Na naszym spotkaniu gościł również przedstawiciel lokalnych mediów, pan Marcin Łada, a także przedstawiciele rodziców podopiecznych z ośrodka w Łubcu. Przewodnikami podczas wędrówki po szlakach Puszczy Kampinoskiej byli panowie Paweł Rogoś – leśniczy i Wojciech Nikonowicz – podleśniczy.

 

Najważniejszymi uczestnikami spotkania były osoby, które zmierzyły się z trasą Rajdu. Byli to podopieczni i kadra:

- ŚDS w Serocku,

- ŚDS w Sochaczewie,

- ŚDS w Ostrołęce,

- OWiR dla ON z warszawskiego Bemowa,

- ŚDS „Pod Skrzydłami” z ulicy Grójeckiej w Warszawie,

- ŚDS „Pod Skrzydłami” z ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie,

- ŚDS w Pułtusku,

- ŚDS z Ursynowa,

- ŚDS w Makowie Maz,

- ŚDS w Wyszkowie,

- ŚDS z ulicy Górskiej w Warszawie,

- ŚDS w Otwocku,

- ŚDS w Czubinie,

- ŚDS w Starych Święcicach,

- ŚDS w Sokołowie Podlaskim,

- ŚDS w Sadowej,

- ŚDS „Słoneczny Dom” z warszawskiego Ursusa,

- ŚDS z warszawskiego Bemowa,

- DPS w Sadowej,

- WTZ w Sadowej,

- DPS w Czubinie,

- DPS w Bramkach,

- WTZ w Bramkach

- WTZ w Czubinie

- ŚDS w Łubcu.

 

Gospodarze spotkania, uczestnicy i kadra Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu podczas części oficjalnej zaprezentowali przygotowane w ramach zajęć w placówce przedstawienie muzyczne „Skrzypek na dachu”. Prezentacja artystyczna spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony zgromadzonej widowni.

Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na rozrywkę i wspólną zabawę. Organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy mogli atrakcyjnie spędzić czas. Zorganizowana została loteria fantowa oraz zabawa taneczna. Wszyscy chętni mogli też postrzelać z wiatrówki do celu, a także pojeździć wierzchem na koniu imieniem Baśka, który na stałe mieszka w ośrodku w Łubcu, pomagając terapeutom przy rehabilitacji. Końca nie było wspólnym rozmowom, tańcom, fotografiom. Gdyby nie to, że słońce chyliło się już ku zachodowi, nikomu pewnie nie chciałoby się odjeżdżać. Wszyscy dziękowali za gościnę, ciepłe przyjęcie i wspaniałe atrakcje. Najważniejszą atrakcją dla nas wszystkich była jednak możliwość bycia razem, już po raz dwunasty.

Wszystkim, którzy byli razem z nami 24 sierpnia w Łubcu mówimy tradycyjne – do zobaczenia już za rok.

 

Partnerami tegorocznego Rajdu byli:

- Kampinoski Park Narodowy,

- Zespół Szkół w Bieniewicach,

- Zespół Sportowo Rekreacyjny w Lesznie.

 

Wsparcie finansowe i rzeczowe otrzymaliśmy w tym roku od:

Samorządu Województwa Mazowieckiego

Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Gmin :Leszno, Błonie , Ożarów Mazowiecki i Stare Babice

- Chłodni Mazowsze,

- Banku Żywności SOS,

- Firmy Bittner,

- Firmy Fanex,

- Kuch Dar.

Podziękowania chcemy również złożyć wolontariuszom z Zespołu Szkół w Bieniewicach i Szkoły Podstawowej w Lesznie, a także pracownikom WTZ w Bramkach, oraz uczestnikom i kadrze ŚDS w Łubcu.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.


Wracaj

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"
W ŁUBCU

Łubiec 45
05-084 Leszno

kierownik Iwona Zielak
tel/fax: (022) 725-80-34

e-mail: sds.lubiec@gmail.com
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001