Zmień rozmiar tekstu

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W ŁUBCU

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych I Niezaradnych Życiowo

Aktualności

Integracyjny Festiwal Talentów

W dniu 31 sierpnia 2016 roku na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu odbył się Integracyjny Festiwal Talentów. Celem tego działania było przedstawienie szczególnych umiejętności, jakimi obdarzone są osoby z zaburzeniami psychicznymi. Impreza miała na celu również rozwój tych umiejętności oraz wzajemną integrację środowiska lokalnego oraz osób chorujących psychicznie.

W spotkaniu wzięło udział blisko 150 osób z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Uczestnikami warsztatów byli przedstawiciele: szkół, świetlic, placówek pomocowych, stowarzyszeń, instytucji działających na terenie naszego Powiatu, a także rodzice, opiekunowie i terapeuci na co dzień pracujący z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Uczestnicy mieli do wyboru kilka typów aktywności i mogli je wskazywać według własnych preferencji. Entuzjaści gotowania wzięli udział w warsztatach kulinarnych, których efektem były zdrowe sałatki oraz tort podany na zakończenie uczestnikom spotkania. Osoby uzdolnione plastycznie miały okazję wziąć udział w wykonywaniu prac plastycznych w postaci pięknych kolorowych sów wykonanych z drewna i innych ogólnie dostępnych materiałów. Ci, którzy wybrali bardziej praktyczne działania mieli okazję wykonać komplet mebli z palet lub przyozdobić metodą transferu drewniane szkatułki, łyżki, zakładki oraz deski kuchenne. Dla osób, które lubią śpiewać i czują w sobie nutkę muzykalności zorganizowano warsztaty muzyczne, w których oprócz prezentacji instrumentów muzycznych znalazł się czas również na wspólne muzykowanie i śpiewanie. Dla entuzjastów fotografii zorganizowano również warsztaty fotograficzne.

Po trzech godzinach mozolnych działań wszyscy zaproszeni zostali na obiad, a po wspólnym posiłku nadszedł czas prezentacji efektów twórczej pracy. Wszyscy mogli podziwiać wytworzone w ramach warsztatów przedmioty, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się meble, do wykonania których posłużyły zwykłe magazynowe palety. Zgromadzeni goście wysłuchali utworu muzycznego, jaki przygotowany został do prezentacji w ramach warsztatów muzycznych. Mogli również skosztować specjałów wykonanych podczas warsztatów kulinarnych.

Dla uczestników spotkania organizatorzy przygotowali muzyczną niespodziankę, jaką był występ Chóru Ballada z Leszna. Wszyscy dobrze bawili się przy dźwiękach znanych przebojów. Udało się również zorganizować spontaniczny występ muzyczny grupy złożonej z obecnych na spotkaniu muzyków. Kolejnym „bisom” nie było końca, a uśmiech na twarzach uczestników i prośba o kolejne piosenki były dla ŚDS-u w Łubcu najlepszym dowodem na to, że spotkanie zaliczyć należy do udanych. Pożegnaliśmy się w późnych godzinach popołudniowych, życząc sobie nawzajem wielu podobnych imprez w przyszłości.


Wracaj

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"
W ŁUBCU

Łubiec 45
05-084 Leszno

kierownik Iwona Zielak
tel/fax: (022) 725-80-34

e-mail: sds.lubiec@gmail.com
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001