Zmień rozmiar tekstu

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W ŁUBCU

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych I Niezaradnych Życiowo

Aktualności

II Integracyjny Festiwal Talentów

9 czerwca 2017 roku w Łubcu odbył się II Integracyjny Festiwal Talentów

Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas”. Impreza miała na celu promowanie zdrowia psychicznego wśród mieszkańców Powiatu Warszawskiego Zachodniego, a także integrację osób utalentowanych i zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności.

Uczestnikami spotkania były osoby z zaburzeniami psychicznymi i ich opiekunowie, a także przedstawiciele: szkół, świetlic, placówek pomocowych, stowarzyszeń, instytucji działających na terenie naszego powiatu, a także przedstawiciele lokalnej społeczności, zarówno osoby zdrowe, jak i te chorujące psychicznie.

Wszyscy, którzy tego dnia przybyli do placówki w Łubcu mieli do wyboru udział w kilku różnych grupach warsztatowych. Wśród nich znalazły się m.in. warsztaty fotograficzne, doskonalące umiejętność ekspozycji uwiecznianego obiektu, obsługi aparatu fotograficznego, doboru tła i oświetlenia. Entuzjaści gotowania wzięli udział w warsztatach kulinarnych, których efektem były dietetyczne pasty, sałatki i koktajle. Osoby uzdolnione plastycznie miały okazję wziąć udział w wykonywaniu prac plastycznych w postaci lampionów i elementów ozdobnych, według najnowszych rękodzielniczych trendów. Ci, którzy wybrali bardziej praktyczne działania, wykonywali fotele z drewnianych palet magazynowych, lub skrzynki na kwiaty. Dla osób, które lubią śpiewać i czują w sobie nutkę muzykalności zorganizowano warsztaty muzyczne, w których oprócz prezentacji instrumentów muzycznych znalazł się czas również na wspólne granie i śpiewanie. Do wspólnego muzykowania udało się zaprosić grupę muzyków z Leszna i Ożarowa Mazowieckiego, związanych z Lesznowskim Chórem „Ballada” i orkiestrą dętą z Leszna. Udało się wspólnie nauczyć i wykonać optymistyczny utwór muzyczny p.t. „Życie jest piękne”.

Zwieńczeniem starań w poszczególnych grupach warsztatowych była prezentacja wykonanych prac. Wysłuchaliśmy również koncertu wokalnego Lesznowskiego Chóru „Ballada”, który zaprezentował zarówno szlagiery i przeboje, jak i utwory mniej znane szerokiej publiczności.

W porze obiadowej zaproszono wszystkich na gorący posiłek obiadowy. Była również możliwość degustacji wykonanych wcześniej w ramach warsztatów kulinarnych zdrowych i pożywnych potraw. Dla chętnych przygotowano ognisko, na którym można było upiec sobie kiełbaskę. Wzajemnym rozmowom, wymianom uwag i doświadczeń, zarówno dotyczących warsztatów, jak i zwykłych trudów dnia codziennego nie było końca. Pozostał rozbudzony entuzjazm i zapał do pracy, moc nowych pomysłów i obietnica spotkania za rok.


Wracaj

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"
W ŁUBCU

Łubiec 45
05-084 Leszno

kierownik Iwona Zielak
tel/fax: (022) 725-80-34

e-mail: sds.lubiec@gmail.com
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001