Zmień rozmiar tekstu

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"

W ŁUBCU

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Na Rzecz Ludzi Niepełnosprawnych I Niezaradnych Życiowo

Aktualności

III Integracyjny Festiwal Talentów

12 września 2018 roku w Łubcu odbył się III Integracyjny Festiwal Talentów.

Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy Krajowego Stowarzyszenia "Przyłącz się do nas". Impreza miała na celu promowanie zdrowia psychicznego wśród mieszkańców Powiatu Warszawskiego Zachodniego, a także integrację osób utalentowanych i zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności. Uczestnikami spotkania byli między innymi uczestnicy zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bramkach, dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lesznie, Przedszkola w Zaborowie, seniorzy z Leszna i Zaborowa, a także przedstawiciele lokalnej społeczności, zarówno osoby zdrowe, jak i te chorujące psychicznie. 

Wszyscy, którzy tego dnia przybyli do placówki w Łubcu mieli do wyboru udział w kilku różnych grupach warsztatowych. Wśród nich znalazły się m. in. warsztaty rękodzielnicze, doskonalące umiejętność wykonywania prac na drewnie metodą decoupage, oraz doskonalące wyobraźnię przestrzenną i poczucie estetyki. Entuzjaści gotowania wzięli udział w warsztatach kulinarnych, których efektem były smaczne desery. Osoby uzdolnione plastycznie miały okazję wziąć udział w warsztatach malarskich, których tematem była otaczająca nas przyroda Puszczy Kampinoskiej. Dla osób, które lubią śpiewać i czują w sobie nutkę muzykalności zorganizowano warsztaty muzyczne, w których oprócz konkursów i quizów muzycznych znalazł się czas również na wspólne granie i śpiewanie oraz naukę nowej piosenki. 

Zwieńczeniem starań w poszczególnych grupach warsztatowych była prezentacja wykonanych prac. Wysłuchaliśmy również koncertu wokalnego Lesznowskiego Chóru "Ballada", który zaprezentował zarówno szlagiery i przeboje, jak i utwory mniej znane szerokiej publiczności.

Zadanie dofinansowane zostało ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.


Wracaj

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA "PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS"
W ŁUBCU

Łubiec 45
05-084 Leszno

kierownik Iwona Zielak
tel/fax: (022) 725-80-34

e-mail: sds.lubiec@gmail.com
Warszawski Bank Spółdzielczy o/Błonie
248015 0004 0006 7090 2050 0001